piątek, 7 lipca 2017

39. Cztery sekundy do stracenia


Autor: K.A. Tucker
Tytuł: Cztery sekundy do stracenia
Seria: Ten Tiny Breaths
Liczba stron: 556
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: Young Adult, New Adult
Wydanie: 11 marca 2015


Od pewnego czasu chciałam przeczytać coś autorstwa pani Tucker. Więc kiedy w mojej bibliotece miejskiej spostrzegłam jeden z egzemplarzy serii .... natychmiast go wypożyczyłam. Naturalnie jak to ze mną bywa, nie czytałam po kolei. Ta książka jest 3 częścią tego cyklu. Na szczęście każde z nich nie ma ze sobą nic wspólnego.

Cain Ford jest właścicielem klubu ze striptizem w Miami. Jednak po latach jego prowadzenia praca stała się męcząca i nużąca. Mimo to nie zamierza niczego zmieniać, gdyż na cel swojego życia obrał sobie ratowanie dziewczyn z trudnych sytuacji. Misja oraz tragiczne wydarzenie sprzed lat powoduje brak szczęścia w miłości. Pewnego dnia za namową najlepszej koleżanki, Cain przyjmuje do pracy Charlie Rourke. Dziewczyna ma jednak swoje sekrety, które z całą pewnością nie są legalne. Aby odciąć się od takiego życia, musi zarobić pieniądze na ucieczkę. Jednak wbrew postanowień obojga, rodzi się uczucie.


Chyba jednym z największych plusów tego utworu jest fabuła. W większości romansów nie spotyka się, by bohaterowie żyli w świecie erotycznym lub przestępczym. Jednak większą uwagę skupiono na tym drugim. Całą książkę czyta się szybko i łatwo mimo dużej ilości stron, a przy tym historia jest na prawdę wciągająca. Sama czytałam ją przez jeden dzień. Utwór naturalnie jak to w romansach został podzielony na dwie perspektywy: Caina i Charlie. W tym przypadku jednak było to konieczne ze względu na tajemnice i światy bohaterów.

Życie głównych bohaterów było na tyle ciekawe oraz ich charaktery w miarę niedenerwujące, że nawet ich polubiłam. Cain, mimo że jest właścicielem klubu ze striptizem, nie traktuje kobiet tam pracujących przedmiotowo. Również nie ma zamiaru korzystać z ich usług tak jak inni szefowie tego typu miejsc. Jest czuły na bezpieczeństwo innych, a zwłaszcza swoich przyjaciół. Charlie natomiast gra w niebezpieczne gry ze swoim ojczymem. Jestem jednak w szoku, że tak późno zorientowała się w swojej przeszłości, jak zarabia jej opiekun. Nie wiem dlaczego, ale nie polubiłam Ginger, przyjaciółkę tej pary. Zachowywała się jak na prawdziwą bliską przystało oraz była bardzo szalona, jednak ja jakoś jej nie trawie.

Niewątpliwym rozczarowaniem było dla mnie zakończenie. Po przedstawionym przez autorkę świecie przestępczym i zachowaniach ojczyma dziewczyny oczekiwałam porwań, pościgów, czy coś w tym stylu. Niestety niczego takiego nie ma. Natomiast jest przesłodzony powrót obojga kochanków i kolorowe życie razem. Pewien wątek przypomniał mi nawet reklamę samochodu i właściciela z tatuażem imienia swojej ex. Mam nadzieje, że tym nie zaspoilerowałam nikomu.
Myślę, że mimo wszystko książka jest warta polecenia. Większa część bardzo mi się podobała i dlatego z chęcią sięgnę po inne części tej serii. Mam jednak nadzieje, że nie będzie tam cukierkowego zakończenia
Moja ocena: 6/10

15 komentarzy:

 1. Fabuła totalnie nie dla mnie. Możliwe, że sięgnę kiedyś po książkę Tucker, ale z pewnością nie po tę :)
  Pozdrawiam! Patty z bloga pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety to chyba książka nie dla mnie :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ją już dość dawno, i tak dokłądnie nie pamiętam, co mi w niej nie pasowała, ale coś nie pasowało, bo nie byłam aż tak zadowolona z lektury. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam kiedyś w łapkach pierwszą część tej serii (chyba), ale nie doczytałam jej do końca, jakoś mnie nie porwała. Tę może przeczytam, choć nie gwarantuję, natomiast za pozostałe dwie się nie wezmę. Podobnie jak tobie, czytanie nie po kolei mi nie przeszkadza :)

  Książkowy Zakątek

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam w zeszłym roku i całkiem mi się spodobało, mimo, że nie jest to mój ulubiony gatunek. W sumie przeczytałam wszystkie książki z tej serii :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozostałe książki z serii utrzymane są w trochę innym klimacie, nie ma tyle przestępczości i erotyki, aczkolwiek muszę przyznać, że mi osobiście akurat ta część podobała się najbardziej :) Kolejne miejsce na podium przyznałabym części "Pięć sposobów na upadek" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się fajne na letnie popołudnie, więc może niedługo spróbuję po nią sięgnąć.
  xoxo
  L. (http://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 8. Po pierwszy tom na pewno kiedyś sięgnę, co do reszty to ocenię po fakcie

  Pozdrawiam!
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przeczytać :D Autorkę znam tylko z ,,10 płytkich oddechów" i choć czytałam ją dawno temu, to bardzo mocno mi się podobała! :D Koniecznie chcę sobie ją kupić do domu, jak inne książki autorki :D

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 10. A już myślałam, że może to być coś dla mnie, ale słodkie zakończenia i ja się nie lubimy, więc póki co pozostawiam pozycję pod wielkim znakiem zapytania...

  Pozdrawiam,
  S.
  nieksiazkowy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie sądzę, żebym sięgnęła kiedyś po tę książkę. Nie wydaje mi się, że mnie zainteresuje.

  Pozdrawiam serdecznie. :)
  niezapomniany-czas-czyli-o-ksiazkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten klub ze striptizem brzmi zachęcająco. ;) Chyba wiem co dorzucę do mojego TBR na wakacje. :D
  Buziaki :*
  Fantastic books

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam inną książkę tej autorki i bardzo mi się podobała, więc pewnie po tę też kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Swego czasu dużo mówiło się o tej serii, ale ja nie miałam przyjemności jej JESZCZE przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo chcę poznać tę serię, ale jednak mam hopla na punkcie czytania w kolejności wydania. :)

  OdpowiedzUsuń